2018 m. spalio 30-31 d. Gulbenės mieste, Latvijoje vyko mokymai – „Pirties ABC”. Iš Lietuvos dalyvavo 4 dalyviai, pasiruošė tapti profesionaliais pirtininkais ir lektorius, kuris mokė vilnos vėlimo meno.

Mokymai vyko 2 dienas, kurių metu Estijos partneriai pristatė pagrindines žolelių naudojimo pirtyje žinias, kūno kaukių paruošimo būdus. Latvijos partneriai pravedė paskaitą apie pirties lankymą, Latviškos pirties ABC.  Taip pat vyko praktiniai užsiėmimai, kurių metu buvo rodoma kaip naudotis vaistažolėmis pirtyje. Lietuva pristatė vilnonės-veltinio pirties savoką ir veltinio gaminių naudojimą pirtyje.

II mokymų dieną vyko Latvijos pirties aptarimai, diskusijos. Klausymai ir atsakymai apie Latvišką pirtį ir vaistažoles joje.

Taip pat buvo suorganizuota ekskursija pas vietinius pirties meistrus ir vaistažolininkus. Dalyviai nuvyko pas moterį, kuri jau virš 20 metų sieja savo gyvenimą su pirtimi ir vaistažolėmis. Ji papasakojo kaip jau ne viena sunkų ligonį išgydė būtent pirties ir vaistažolių pagalba.

Detali mokymų darbotvarkė ir dalyvių sąrašas.

Akimirkos iš mokymų: